pomoc w oddłużaniu
Wyjście z długów

Pomoc w oddłużaniu i kredyty frankowe

Kredyty frankowe od jakiegoś czasu są bardzo popularnym tematem. Jak też możemy zauważyć dość często podejmowanym przez osoby, dla których potrzeba jest pomoc w oddłużaniu. Powodem tego jest zapewne fakt, że waluta ta istotnie zdrożała. Ma to miejsce od czasu, gdy był boom na kredyty we franku. Co za tym idzie wiele osób, które mają na sobie takie zobowiązanie zastanawia się nad tym jak sobie z nim poradzić szukając rozwiązań. Sposobów, dzięki którym będzie można kredyty frankowe mówiąc kolokwialnie pokonać. Można dokonać tego walcząc z bankami i ich nieuczciwymi praktykami, jakie były podejmowane w czasie, gdy takie kredyty były udzielane. Alternatywnie można poszukać w internecie informacji pod hasłem pomoc frankowiczom.

Problemy ze spłatą kredytu frankowego

Jeśli ktoś zmaga się z problemami w zakresie spłaty kredytu frankowego może szukać rozwiązań, dzięki którym możliwa stanie się pomoc w oddłużaniu. Na początek warto zrewidować swoje finanse. Usługi księgowe na wysokim poziomie pozwolą odnaleźć oszczędności na spłatę części zobowiązania. Na rynku funkcjonują również specjalne kancelarie prawne, które zajmują się takimi działaniami. Pod ich okiem będzie można przeprowadzić np. ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Takie działanie powinno jednak być traktowane raczej jako ostateczność w momencie, gdy inne formy pomocy nie będą już możliwe. Na początku trzeba będzie szukać innych rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie przeprowadzenie procesu oddłużania. Procesu, dzięki któremu faktycznie będzie można uniknąć problemów ze spłatą. Spłatą, bez konieczności tak radykalnych kroków jakim jest niewątpliwie wniosek o upadłość.

Oferta pomocy dla frankowiczów

Osoby, które zmagają się z problemami jeśli chodzi o spłaty takich kredytów liczą niewątpliwie cały czas na pomoc frankowiczom jaka była zapowiadana przez polityków. Taką pomocą może okazać się przede wszystkim unieważnienie kredytu we frankach. W tym temacie pojawiało się oczywiście wiele deklaracji. Jednak na tą chwilę nic z tych deklaracji nie zostało zrealizowane i na pomoc należy nadal oczekiwać. Z drugiej strony pojawił się również niekorzystny dla banków wyrok TSUE. To również szansa dla osób, które mają takie kredyty, by ewentualnie zmierzyć się z bankami i unieważnić te warunki umowy. Warunki, które są szczególnie niekorzystne dla osób, które dany kredyt zaciągają. Warto więc sprawdzić różne rozwiązania, dzięki którym walka z kredytami frankowymi stanie się skuteczna.

jak ogłosić upadłość
Wyjście z długów
Jak ogłosić upadłość

Sprawdzamy jak ogłosić upadłość Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest o wiele prostsze od kilku miesięcy na skutek zmiany przepisów ustawy prawo upadłościowe. Wszystko dzięki wykreśleniu artykułu 491 z indeksem 4, który określał przesłanki niemożliwości ogłoszenia upadłości. Od teraz więc przykładowo zawinienie i rażące niedbalstwo dłużnika przy zawieraniu kolejnych długów nie będzie …