Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Wpadłeś w spiralę pożyczek? Masz długi, z których nie wiesz jak wyjść? Rozwiązaniem problemu może być ogłoszenie upadłości konsumenckiej, która pozwoli na unieważnienie części długów i odetchnięcie finansową niezależnością.

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

By moc ogłosić upadłość konsumencką należy spełnić jej trzy główne warunki:

  • brak winy dłużnika – długi nie mogą wynikać z niedbałości dłużnika
  • niewypłacalność – dłużnik nie może być w stanie uregulować swoich należności
  • brak niedawnej niewypłacalności – dłużnik nie może być przedmiotem procedury upadłościowej w przeciągu ostatnich dziesięciu lat przed wniosek do sądu

Procedura upadłości konsumenckiej

Procedura upadłości konsumenckiej nie jest łatwym zadaniem, a samodzielne jej przeprowadzenie bez asysty prawnika może okazać się wręcz niemożliwe. Przed podjęciem decyzji o upadłości konsumenckiej warto jest zatem skonsultować się z prawnikiem na co dzień zajmującym się tą tematyką. Taka rozmowa pozwoli na efektywne oszacowanie szans na pozytywną decyzję sądu.

Profesjonalne oddłużanie sposobem na długi

Znacznie mniej bolesną alternatywą dla dla procesu jakim jest ogłoszanie upadłości konsumenckiej jest fachowa pomoc w oddłużaniu. Usługi tego rodzaju działają na kilka różnych sposobów. Z jednej strony firmy oddłużające czyszczą BIG i BIK dłużnika, co pozwala na uzyskanie atrakcyjnego kredytu konsolidacyjnego. Firmy tego rodzaju oferują także pomoc prawną w przypadku postępowań sądownych i komorniczych. Pomocy, dzięki której istnieje spora szansa na zmniejszenie poniesionych kosztów.

Oddłużanie

Oddłużanie spółki lub osoby prywatnej jest niezwykle trudnym procesem, w przypadku którego warto jest skorzystać z pomocy specjalistów. Usługi firm oddłużających przydadzą się także w przypadku próby unieważnienia kredytu we frankach. Pomimo zmian prawnych i interwencji państwowych organów większość banków wciąż wydaje niekorzystne dla frankowiczów decyzje. Długi należy spłacać – nawet jeżeli z przyczyn niezależnych robi się to po terminie. Jeżeli masz problemy ze spłatą swoich zobowiązań, nie bój skonsultować się z profesjonalistami!