unieważnienie kredytu we frankach
Kredyty ciężkie do spłacenia

Unieważnienie kredytu we frankach

Kredyt we frankach, to dość popularny temat, który na przestrzeni lat nie traci na swej sile. Osoby, które uwierzyły w moc tej waluty, obecnie często posiadają spore problemy finansowe. Jednak co jakiś czas pojawia się przysłowiowe „światełko w tunelu” dla wszystkich frankowiczów będące alternatywą dla czegoś takiego jak postępowanie upadłościowe. Prasa cyklicznie udostępnia informacje o kolejnych wygranych sprawach o kredy we frankach. A więc czy unieważnienie kredytu we frankach jest możliwe?

Sprawy frankowe w sądach

Obecnie nie ma nigdzie oficjalnych statystyk mówiących o tym, ile spraw dotyczących umów kredytowych toczy się w sądach. Na szczęście coraz częściej można znaleźć informacje o kolejnych sprawach rozpatrywanych na korzyść kredytobiorców. Niejedna kancelaria adwokacka Malbork nastawiona jest praktycznie tylko na

Niedozwolone klauzule w umowach

Ponieważ większość banków stosowała niedozwolone klauzule wniosek o unieważnienie takiej umowy ma bardzo duże szanse na powodzenie. Pomoc w oddłużaniu świadczy większość kancelarii adwokackich. Unieważnienie takiej umowy skutkuje wzajemnym zwrotem pieniędzy. W praktyce oznacza to, że bank powinien zwrócić kredytobiorcy równą kwotę spłaconych do tej pory rat łącznie z odsetkami i prowizją. Z drugiej strony frankowicz zobowiązany jest oddać kwotę jaką otrzymał w ramach wcześniej zawartej umowy.

Unieważnienie umowy kredytowej

Plusem tego rozwiązania są oczywiście znacznie niższe miesięczne wydatki a także pozbycie się stresu związane z nieprzewidywalnym zobowiązaniem finansowym. W dodatku ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie będzie już konieczne. Pozytywna decyzja sądu polepszy także znacznie sytuację takiej osoby w oczach banków gdyby kiedyś chciał zasięgnąć inną pożyczkę bądź kredyt.

Frankowicze nie są na straconej pozycji

Na całe szczęście frankowicze w świetle prawa nie są na straconej pozycji. Obecnie ich tendencje orzecznicze są nawet nad wyraz dla nich korzystne. Dlatego też każdy kto ma jeszcze problem tego typu powinien jak najszybciej udać się kancelarii adwokackiej.
Dodatkowo warto przyjrzeć się swojej sytuacji finansowej, szczególnie kiedy kredyt był wzięty na firmę. Dobre biuro rachunkowe z pewnością z chęcią pomoże nam zrewidować nasze finanse oraz znaleźć dodatkowe oszczędności